A reform és innováció jegyében nagyszabású, hároméves fejlesztési tervvel állt elő a dél-kínai Sencsen városának vezetése.

Az átfogó reformcsomag összesen húsz ágazatot érint az adminisztráció, politika, gazdaság, közpénzügy és kultúra területein, de ugyanígy a társadalmi párbeszédre is nagyobb hangsúly helyeződik majd a jövőben. A 2013-2015-ös időszakra tervezett változások az új kínai vezetés által kijelölt célokkal összhangban állnak, így szigorúbb szabályozás várható a sencseni hivatalnokok kiadásait, utazását és járműveit illetően, spórolást vezetnek be a hivatalos rendezvények, helyi kormányzati szintű fogadások alkalmával. A város a jövedelemelosztás igazságosabbá tételét is megkísérli, amit többek között az országosan már most is legmagasabb minimálbérek tovább növelésével garantálnának. 

A gazdaságot érintő irányok a világgazdasági válság sújtotta exportőrök megsegítése, az ipari felminősítés, a szolgáltatási szektor aktív fejlesztése felé mutatnak - olvasható ki a tervekből. Sencsen a jövőben a korábbinál is szorosabban működne együtt a szomszédos Hongkonggal, s továbbfejleszti kísérleti gazdasági zónaként működő, tavaly kifejezetten erre a célra létrehozott Csienhaj kerületét, ahol január elejétől a jüan központi banktól független kölcsönzése is lehetővé vált. A tervekről beszámoló kínai újságok kiemelik: a reform mellett az innováció fokozása is kiemelt szerepet kap. Bár Sencsen évek óta vezeti a leginnovatívabb kínai városok ranglistáját, a szakértők szerint a város az elmúlt időszakban - a világgazdasági válság, a kínai vezetés középső és nyugati tartományokat fejlesztő politikája, valamint a kedvezőtlen demográfiai trendek miatt jelentkező munkaerőhiány következtében - veszített versenyképességéből.

A város 1980 májusa óta speciális gazdasági övezet, s az országban első ilyenként úttörő szerepet játszott a kínai gazdaságnak a "reform és nyitás" politika meghirdetése utáni átalakításában. Sencsen több nagy high-tech óriás, így a Huawei, a Konka, a Skyworth és a közösségi médiában vezető Tencent központja. Hszi Csin-ping kínai államfő beiktatása után - a Sencsent korábban speciális gazdasági övezetként kijelölő Teng Hsziao-ping mintáját követve - Sencsenbe látogatott, amelytől a város kiemelt jellegének feltámasztását remélték a lakosok.

A bejegyzés trackback címe:

https://kinaihirek.blog.hu/api/trackback/id/tr785299185

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása